Aktuality

 • 04.07.2015 14:51

  Nepočujúci s veľkým N

  Vedeli ste, že my, Nepočujúci, máme svoju vlastnú kultúru? Že každý štát ma svoj vlastný posunkový jazyk? A že tak úplne neplatí rovnica, čo nepočujeme, to si prečítame? Nepočujúci majú mnoho krát problém s písaným textom, pretože vychádzame zo svojho jazyka. Slovo "varila" napríklad znázorňujeme...

 • 04.07.2015 14:50

  Nepočujúca väčšina

  Pozrite si krátky milý film Nepočujúca väčšina, v ktorom dokumentaristka Viera Čakányová trefne a výstižne približuje komunitu Nepočujúcich. Hovorí aj o tom, že ak má človek priestor rásť a rodičia sa mu venujú, v mnohých sa ukáže talent, ktorý nie je možné neprijať.  

 • 04.07.2015 12:23

  Napíšte nám!

  Páčilo sa Vám u nás, alebo máte naopak pripomienky k našim službám? Neváhajte a napíšte nám. Vaše názory sú pre nás cennými podnetmi k zlepšovaniu našich služieb. Navyše, pochvala od spokojného zákazníka je pre nás najlepšia odmena za našu prácu.

Kontakt

Nezisková organizácia EPIC
Panenská 29
Bratislava
811 03

0949 176 296 (Ela Klementová, N. o. EPIC) - sme aj na WhatsApp-e


Je prvým posunkom "mama"?

"Pochádzam z nepočujúcej rodiny, ja sama som však počujúca. Keď sa mi narodil syn, bol takisto nepočujúci. Od mala som ho učila posunky. Viete ake boli jeho prvé slová (posunky)? Vietor a lampa." Ten ľudský mozog mi je záhadou :)

Služba vznikla ako projekt ročného štúdia na Sokratovom inštitúte. V roku 2016 nás podporil Accenture Nadačný fond – Nadácia Pontis.

Tvorba web stránok zdarmaWebnode